3ος ο Ματιάς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών 6ος Ο ΒΑΟ

Ματιάς Βλαδίμηρος

Ολοκληρώθηκε στην Κομοτηνή το Σάββατο 05 Δεκεμβρίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Ελληνορωμαϊκής Πάλης.
Τον σύλλογο μας εκπροσώπησαν οι παρακάτω αθλητές :
55 Kgr Γεωργιάδης Έντουαρντ
60 Kgr Ματιάς Βλαδίμηρος
74 Kgr Μπέτας Παντελής & Κυριακούδης Χρήστος
84 Kgr Σεμερτζίδης Σταύρος & Λιώτης Κωνσταντίνος
96 Kgr Πολιανίδης Χρήστος.
Η συμμετοχή των ξεπέρασε κάθε προσδοκία, χαρακτηριστικό είναι ότι στην κατηγορία των 74Kgr συμμετείχαν 58 αθλητές ενώ στην κατηγορία των 84Kgr συμμετείχαν 63 αθλητές!!!

Ο αθλητής μας Ματιάς Βλαδίμηρος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των 60 Kgr στην 1η μόλις συμμετοχή του σε Πανελλήνιους Αγώνες Ανδρών, ο Γεωργιάδης Έντουαρντ κατέκτησε την 5η θέση ενώ οι Σεμερτζίδης Σταύρος και Λιώτης Κωνσταντίνος κατέκτησαν την 7η Θέση αντίστοιχα .
Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 56 ομάδες, πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχτηκε αυτή του Π.Ο.Π. ενώ ο Β.Α.Ο. κατέκτησε την 6η θέση.

This entry was posted in Άνδρες, Αγωνιστικό Τμήμα and tagged . Bookmark the permalink.