Άλλη μία πρωτιά για τον Ματιά

Στην Καρδίτσα το Σάββατο 8 Ιουνίου ολοκληρώθηκε το Final Four για την κατηγορία των ανδρών το οποίο αποτελεί και κριτήριο για την εκπροσώπηση Ελλήνων παλαιστών στους προσεχείς μεσογειακούς αγώνες αλλά και το παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Ο πρωταθλητής του συλλόγου μας ΜΑΤΙΑΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ κλήθηκε να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος και για μία ακόμα φορά τα κατάφερε με επιτυχία.

Κουτσουρίδης Χάρης – Ονταμπάσογλου Παντελής – Ματιάς Βλαδίμηρος – Κοιυτσουρίδης Χρήστος

Στον πρώτο αγώνα αντιμετώπισε τον Βλάχο Μιχάλη (ΕΓΣ) τον οποίο νίκησε με 2-0 στις περιόδους (3-0 και 6-3) στον τελικό αντιμετώπισε τον Αποστόλου Χρήστο (Ευπυρίδαι Α.Λιοσίων) τον οποίο νίκησε 2-1 στις περιόδους (1-0, 0-1 & 1-0).
Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος θεσμός πραγματοποιείται για πρώτη φορά στην Ελλάδα και ο Βλαδίμηρος κατέκτησε και αυτόν τον τίτλο.