Σάρωσαν οι παλαιστές του Βυζαντινού στο Αναπτυξιακό πρωτάθλημα.

Εντυπωσίασαν οι παλαιστές του Βυζαντινού, παίζοντας πρωταγωνιστικό ρόλο στο Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Πάλης, που έγινε στο Ε.Γ. Μίκρας το Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014.

Σαρωτική η παλαιστική ομάδα μας κατέκτησε 8 συνολικά μετάλλια, 3 χρυσά, 4 αργυρά και 1 χάλκινο. Οι Καϊσίδης Σάββας, Βασιλειάδης Ελευθέριος και Παντελίδης Μιχαήλ ήταν οι αθλητές μας που ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, οι Παγκρατίδης Παγκράτιος, Μερτζεμέκης Στέφανος, Κοκκώνης Ελευθέριος και Κορελίδης Μιχαήλ κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο ενώ ο Πατσίκας Σωτήριος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Από δεξιά Παγκρατίδης, Κοκκώνης, Πατσίκας, Μερτζεμέκης, Κορελίδης, Ονταμπάσογλου, Καίσίδης, Κύρου, Βασιλειάδης και Παντελίδης.

Από δεξιά Παγκρατίδης, Κοκκώνης, Πατσίκας, Μερτζεμέκης, Κορελίδης, Ονταμπάσογλου, Καϊσίδης, Κύρου, Βασιλειάδης και Παντελίδης.

Ο προπονητής της ομάδας μας κ. Ονταμπάσογλου Παντελής δήλωσε:

Η συμμετοχή μας στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα είχε ένα και μοναδικό στόχο. Να δοθεί η ευκαιρία στους μικρούς αλλά και μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές μας να αποκτήσουν αγωνιστικές εμπειρίες. Επέλεξα στους συγκεκριμένους αγώνες οι εμπειρότεροι και καλύτεροι μας παλαιστές να μην συμμετάσχουν και να στρέψω την προσοχή μου στους μικρότερους αλλά και λιγότερο έμπειρους παλαιστές μας. Μην ξεχνάμε ότι στους συγκεκριμένους αγώνες συμμετείχαν όλες οι ηλικιακές κατηγορίες (άνδρες, έφηβοι, παίδες , παμπαίδες Α,Β & Γ) και πραγματοποιήθηκαν μέσα σε μία μόνο μέρα. Πέρα όμως από τον παραπάνω στόχο καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε σπουδαίες εμφανίσεις και να διακριθούν οι αθλητές μας.”

This entry was posted in Άνδρες, Αγωνιστικό Τμήμα, Παίδες, Παμπαίδες, Τμήματα Υποδομής. Bookmark the permalink.